UPDATY A UPGRADY SOFTWARŮ

NĚKOLIK DŮVODŮ PROČ AKTUALIZOVAT SOFTWARY

Kdo by to neznal … otevřete počítač nebo mobil a vyskočí na vás hláška s možností nebo nutností „aktualizovat“. A někdy jste určitě zažili ono hamletovské dilema, zda aktualizaci spustit nebo ji odložit. Ale software si tímto vyžaduje vaši pozornost a říká si aktualizací o opravu či novou lepší verzi sebe sama. Krátkodobé odložení updatu či upgradu softwaru až tak nevadí. Ale aktualizaci systémů a programů není dobré odkládat příliš dlouho. Proč? To vám prozradíme níže.

Některým softwarům odkládání prostě a jednoduše škodí více a některým méně. Nebezpečí na vás číhá například u dlouhodobého odkládání aktualizací operačních systémů. V tomto případě totiž ohrožujete nejen bezpečnost svých dat.

Ale aktualizace se netýkají pouze operačních systémů. Pravidelné updaty a upgrady softwarů (aktualizace) se objevují de facto u všech systémů, které v počítači či mobilu máte. Zde máte hned několik důvodů, proč jsou aktualizace dobré až nutné.

 

UPDATY A UPGRADY SOFTWARŮ

S aktualizacemi softwarů jdete dopředu, nebojte se tedy updatů ani upgradů a udělejte pro bezpečnost svých dat to nejlepší.

 

 

1. UPDATY A UPGRADY SOFTWARŮ … JAKÝ JE ROZDÍL V TĚCHTO AKTUALIZACÍCH?

UPDATE = je aktualizace, zdokonalení, modernizace, doplnění a úprava téže verze počítačového programu zpravidla z důvodu opravy chyb ať už funkčních, bezpečnostních či jiných

kdežto

UPGRAGE = je poté aktualizace stávajícího softwaru za jeho vyšší lepší verzi často obsahující nové funkce, tedy jinak řečeno zcela nová verze programu

2. PRAVIDELNÉ AKTUALIZACE JSOU ZÁKLADEM

Pravidelnost je základem a prevencí. Stejně jako u pravidelného čištění zubů chráníte zuby před zubními kazy a jinými neduhy, tak i u pravidelné aktualizace systémů chráníte svůj počítač či mobil. Prevence přináší vždy spousty výhod.
Revize a stabilita systému při aktualizaci je prvním benefitem takové prevence. Té můžete dosáhnout pouze díky pravidelným balíčkům odstraňujícím menší či větší chyby v systému. Ale aktualizace sebou mohou přinést i nové možnosti a funkce.

3. S AKTUALIZACEMI JDETE KUPŘEDU

Vývoj nezastavíte. Další obrovské plus aktualizací. Jak jsme psali výše, aktualizace nemusí nutně znamenat jen opravy chyb. Aktualizace se sebou přináší i nové funkce a rozšíření, vyšší zabezpečení, větší uživatelskou přívětivost v oblasti ovládání systémů či dokonce zcela novou verzi systému. Profitovat z aktualizací můžete vždy.

4. NEAKTUALIZOVANÉ SYSTÉMY JSOU RÁJEM PRO HACKERY

Neaktualizované systémy v sobě mohou mít „díry“, tedy jakési mezery v programech či systémech, které právě hackeři velmi rádi využívají. Aktualizujte a nezvěte nezvanou on-line návštěvu do svého businessu či soukromí.

5. ANTIVIROVÉ SOFTWARY AKTUALIZUJTE HNED

Abyste chránili své počítače i mobily a data v nich, neměli byste nikdy zapomínat na antivirové programy. Nemít totiž v dnešní době nainstalovaný antivir nebo ho hned neaktualizovat, znamená, že se můžete dostat do opravdu velkých problémů. Nejen, že vám někdo narušuje vaše soukromí či business, ale může vám být hlavně nenávratně odcizeno velké množství dat či vám mohou zablokovat počítač pro další práci. Je lepší si aktualizovat antivir hned a nečekat na „pana Příhodu“. Později by se vám to mohlo ošklivě vymstít. Řešit takové problémy bývá nejen složité, ale také nákladné.

UPGRADY A UPDATY SOFTWARŮ JSOU U NÁS ZDARMA!

Proč? Protože nám na našich zákaznících záleží. Víme, jak jsou data v oblasti financí a pojištění velmi ceněná a citlivá. Zároveň se chceme s našimi zákazníky posouvat dál, zajistit jim uživatelský komfort při jejich práci, chránit je a poskytovat jim komplexní a nejmodernější služby automaticky a bez dalších podmínek. Jsme inPojištění.cz, český certifikovaný dodavatel softwarových řešení (inCRM.cz, Srovnávače-sjednávače.cz) pro nezávislé finanční poradce, pojišťovací makléře a jejich backoffice.