POJIŠTĚNÍ MAJETKU

ANEB POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI A DOMÁCNOSTI

 

Máte i vy pojištění majetku nebo jestli chcete pojištění nemovitosti či domácnosti? Pojištění vám může značně usnadnit život a překonat nemalé nástrahy osudu.

POJIŠTĚNÍ MAJETKU

POJIŠTĚNÍ MAJETKU A JEHO ROZDÍLY

Pojištění majetku můžeme dělit na 2 oblasti. A to pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Pojištění nemovitosti kryje škody na nemovitosti jako takové, tj. například rozbitá okna, poničená střecha atd. Naproti tomu je pojištění domácnosti. Tam patří pojištění vybavení domácnosti a také cenností, které doma máte.

CENA POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI A DOMÁCNOSTI

Ceny pojištění se liší. Odvíjí se od rozsahu krytí a pojistné částky, vliv má také lokalita, ve které se nemovitost či domácnost nachází. Abyste se našli pro vás tu nejvýhodnější nabídku, je vždy dobré se poradit s pojišťovacím makléřem, který má přehled o všech produktech na trhu.

NA CO SI DÁT PŘI POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI A DOMÁCNOSTI POZOR?

Většina lidí má pojištění majetku již sjednáno. Ale velmi častou chybou je

  • správné nastavení limitů pojistky … to znamená, že buď mají majetek či nemovitost výrazně podhodnocenou či naopak výrazně nadhodnocenou
  • mylná domněnka, že pojištění nemovitosti kryje škody v rámci domácnosti

PODPOJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI ČI DOMÁCNOSTI

je velmi častým problémem. Děje se tak často již při sjednávání pojištění, kdy dojde ze strany klienta buď ke špatnému odhadu ceny nebo z úmyslného důvodu platit co možná nejnižší pojistnou částku. Druhým případem poté jsou pojistky staršího data. Tedy klient pojištění sjednané má, ale hodnota majetku i domácnosti před 10 lety neodpovídá cenám dnešním. Tedy laicky řečeno. Před 10 lety měl váš dům hodnotu například jednoho milionu a dnes se vyšplhala jeho cena na 5 milionů. V případě, že by došlo k nějaké živelní události, dům je velmi podhodnocen a vy z pojištění nedostanete takovou částku, abyste dům mohli zcela opravit či postavit znovu.

 

PŘEPOJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI ČI DOMÁCNOSTI SE PRODRAŽÍ

Opačným případem k podpojištění je jeho přepojištění. Vidí se to málo, ale přeci. De facto jde o nadhodnocení ceny vaší nemovitosti a vybavení uvnitř ní. Ve smlouvě sice vidíte vyšší pojistné částky, ale v případě pojistné události vám pojišťovna stejně více nevyplatí. Vy jen na pojistce zaplatíte pojišťovně více.

Proto se AKTUALIZACE SMLUV POJIŠTĚNÍ MAJETKU VŽDY VYPLATÍ! Féroví pojišťovací makléři se vám čas od času sami ozvou, protože jim na vás jako klientech záleží, udržují si klientskou databázi a používají ty správné nástroje, aby klientům nabídli to nejlepší na trhu a šité jim přímo na míru. Vybírejte si tedy vašeho pojišťováka velmi pečlivě.