PRO POJIŠŤOVACÍ SPOLEČNOSTI A MAKLÉŘE ON-LINE

Znáte to. Přijde klient, že by si rád vzal hypotéku na koupi nemovitosti. A začne tradiční kolečko zjišťování informací o klientovi.  A zde vstupují do hry 2 kouzelná slovíčka. METODIKA + BONITA. A právě s tím by vám mohl pomoci HYPOTEČNÍ SROVNÁVAČ vč. METODIKY a ONLINE BONITY klienta.

METODIKA + BONITA.

Bonita zjednodušeně klientova schopnost splácet. Posuzuje se na základě hned několika údajů. Jak se bonita vypočítává? Jaké výdaje započítávají banky do bonity žadatele o úvěr? Čím je klientova bonita vyšší, tím větší je možnost dosáhnout jak na úvěr, tak na lepší podmínky. Jak se taková bonita posuzuje? Jak se počítá? Podle jakých pravidel banky bonitu posuzují? Každá banka má svůj vlastní systém => METODIKU, podle kterého hodnotí a stanovuje bonitu klienta. Proto se může u jednotlivých bankovních institucí bonita klienta lišit.

Metodika pro výpočet bonity (tedy úvěruschopnosti) žadatele je ovlivněn hned několika parametry.

Banky často posuzují následující údaje:

HYPOTEČNÍ SROVNÁVAČ

 1. osobní a rodinné údaje
 2. trvalé příjmy
 3. pravidelné výdaje
 4. záznamy v úvěrových registrech dlužníků
 5. hodnota zástavy
 6. pobyt v České republice
 7. a v neposlední řadě vstupují do hry podmínky ČNB

Jak jsme zmínili výše, neexistuje jednotná metodika pro posouzení bonity klienta. Některé instituce posuzují žadatele přísněji, některé více benevolentněji. Žádný konkrétní a předepsaný vzorec pro to neexistuje. Jsou stanovena pouze jakási obecná pravidla, kdy banky od příjmů žadatele odečítají:

 • splátky a výdaje
 • náklady na bydlení
 • náklady na osobu + vyživované děti a další osoby v domácnosti
 • rezervy na splátku

Abychom vám makléřům a finančním společnostem usnadnili vaši práci, přinášíme vám tzv. HYPOTEČNÍ SROVNÁVAČ obsahující jednak metodiky bankovních domů, ale také ověřování on-line bonity klientů. Tak můžete svým klientům pohodlně zajistit tu nejlepší možnou formu hypotéky. Více informací zde.

 

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ NÁS?

 

SPOLUPRACUJEME

 

VÝHODY

výhody

Více o nás zde